Njihova skupna značilnost so podzemni gomolji.
D. lowrie
Rastejo na jugozahodu Avstralije, na zlatonosnih poljih. Malokdo sploh sme tja, še manj sme botanizirati in kopati po pesku, zato so rastline redke in drage.
D. stolonifera
D. ramellosa
Rastejo lahko samo pomladi, sicer se zaradi suše nadzemni deli posušijo. Gomolji, ki ostanejo sočni, so toliko globoko pod površino, da jim vročina travniških požarov ne more do živega. To je lahko tudi do enega metra globine.
Pri nas rastejo od novembra do konca aprila. V tem času imajo moker substrat, ki je skoraj samo iz kremenčevega peska in perlita. Večjo polovico leta preživijo v povsem suhem substratu.
D. mensiesii
D. mensiesii
D. auriculata z ušjo.
Prvič se jih sme zaliti šele, ko požene steblo nad površino substrata.
Sicer pa je znanih okrog 50 vrst a kot rečeno na začetku tega opisa, na področju še ni bilo veliko raziskovalcev, zato lahko pričakujemo še ogromno novih vrst.
Množijo se s semeni, ki jih moramo posebej pripraviti. Lahko jih oplazimo s plamenom, lahko jih prelijemo z vrelo vodo, lahko jih zalivamo z vodo, ki je tekla preko ožganih polen. Semena lahko čakajo več let, preden vzkalijo, kar je tudi sicer značilnost semen avstralskih rastlin.